Baby shower

Baby shower – organizacijski vodič

Piše: Eva Fir, najboljša organizatorka zabav (tudi brez alkohola)

Bil je marec, ko mi je eden izmed prijateljev napisal: »Ej, zakaj mi ne poveš, da je Petra noseča?« Zadelo me je kot strela z jasnega, saj tega še sama nisem vedela, ne bom pa lagala, da smo novico vsi potiho pričakovali.

S skupino prijateljic se »update-amo« vsak dan. Zahvaljujoč WhatsAppu in družabnim omrežjem vemo, kaj se nam v življenju dogaja. Seveda sem takoj napadla Petro, zakaj nam tega še ni povedala, ter novico sporočila še ostalima dvema v skupini, in odgovor je bil: »Če vas pa s Kristjanom že dva mesca vabiva v Maribor, z razlogom.«

No in tako smo prišli do konca avgusta, ko sem se ravno dobro vrnila s študijske izmenjave in enomesečnega potovanja po Japonski, čakala pa me je tudi služba. Alja (ta, ki vam deli pravniške nasvete) je bila globoko v magistrski nalogi in zaključevanju študija, Nuša pa se je odpravljala na delovno izmenjavo v Ameriko za tri mesece. Vse na polno zaposlene smo se zgrozile, da Nuše sploh ne bo, ko se bo dojenček rodil, Petre pa zaradi tega, ker živi v Mariboru (ki se včasih zdi 10 000 kilometrov daleč) nismo videle že sto let.

Tako je padla odločitev o »Baby shower-ju«. Seveda nismo vedele, v kaj se spuščamo in koliko organizacijskih sposobnosti to zahteva. Zadevo smo zastavile precej enostavno in povabile širšo skupino prijateljic. Najlažje je bilo, da smo si zastavile določen budget in se ga poskušale držati. Vključile smo hrano, pijačo, darila, prostor pa smo si rezervirale kar pri nas v dnevni sobi. V proračun smo pozabile všeti le okrasitev prostora, kar nas je potem drago stalo, saj smo ugotovile, da so baloni najdražja zadeva, kar se tiče celotnega dogodka.

Meni:

Vse smo splanirale kot manjši piknik. Hrana mora biti privlačna na videz, pa tudi dobra (kasneje smo izvedele, da menda obstaja cel seznam, česa nosečnica ne sme jesti – to vemo za naslednjič!). Glede na to, da je bila zabavica poleti pozno popoldne, smo se odločile za osvežilne prigrizke, ki jih enostavno ješ z eno roko, saj se spodobi, da imaš v drugi kozarec. Meni so sestavljale naslednje dobrote:

  • sendvički iz francoske štruce z rukulo, brie sirom in dimljenim lososom,
  • sendvički iz toast kruha, s sirnim namazom, piščančjo posebno salamo in dimljenim sirom,
  • v pršut oviti grisini,
  • češnjevi paradižnički z mozzarelo, postreženo na rukoli.

Pijača:

Seveda nosečnica ne pije alkohola, zato smo zanjo kupile otroški šampanjec, ostale pa smo si privoščile kozarec ali dva pravega šampanjca. Poskrbele smo tudi za domač jabolčni sok, vodo, kavo …

Darila:

Kaj kupiti dojenčku, je največji problem. Z Aljo sva odšli v Muller-ja na otroški oddelek in stali pred policami, polnimi plenic in igrač. Kot da bi bili popolnoma v drugem svetu. Seveda sva najprej napadli trgovko, ki nama je svetovala, da ljudje največkrat kupujejo torte iz plenic in dodajo še kakšne izdelke, ki mami v prvih mesecih pridejo najbolj prav. Torte iz plenic? Na srečo so imeli nekaj že pripravljenih, vendar pa nobena ni barvno ustrezala najinim standardom, saj nisva vedeli, ali kupujeva za punčko ali fantka. Trgovka nama je svetovala, naj nabereva plenice in ostale izdelke po lastni želji, potem pa nama bo ona vse zavila v bež barvi (ki sva si jo že prej izbrali za barvno tematiko celotne zabave). Že pri plenicah se je zataknilo – na izbiro jih je bilo vsaj deset vrst znamk, velikosti, mehkob, stopenj upijanja … Takrat sva prijazno napadli gospo, ki je stala poleg naju in zgledala, kot da ve, kaj dela. Povedala nama je, da so glede na njene izkušnje s trimesečnim sinom (kjer sta nama obema padli čeljusti do tal, saj je zgledala bolje od naju)  »pamperske« najboljša izbira in da naj kupiva kar malo večje. Potem pa se je začela zabava. Nabirali sva vse od šamponov, glavnika, nogavičk, termoforja, škarjic za nohte … Zagledali sva se tudi v dude, ki pa so pri sodobnih mamah delikatna zadeva, saj se par sam odloči, ali bo dojenček uporabljal dudo.

Ko so darilo zavili, sva s preostalim denarjem kupili še podlogo za dojenčka, ki je kot nepoznavalka ne morem imenovati, mamam pa bo jasno – dojenček lahko leži na tleh, nad glavo pa mu plešejo različne zadeve. Na koncu se je izkazalo, da mu je takšno darilo kupila tudi babica, vendar bolje dve kot nobena.

Okrasitev:

Veliko idej se najde na Pinterestu, material pa v trgovinah za zabave. Same smo se prepustile lastni domišljiji in idejam, ki so kar prihajale. Kupile smo naprimer balone, ki so predstavljali oblak, iz katerega so padale kapljice (saj se celoten dogodek imenuje baby shower ane?).

 Kaj se poleg prehranjevanja in klepetanja lahko še počne na baby showerju, pa kdaj drugič. 🙂

Članki s podobno vsebino:

Preberi še

Loading

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.